• Grafik Tasarımı

  Bölüm Hakkında

  Misyon Vizyon

  Müfredat

  Dersler

  Ders Programı

  Sınav Takvimi

  Koordinatörlükler

  Danışmanlıklar

  Atölyeler

  Projeler

  İletişim

  2007-2008 ders yılında eğitim öğretime başlayan Grafik Tasarımı bölümü ilk sene verilen temel sanat eğitiminin ardından bilgisayar laboratuarında eğitimine devam eder. Günümüz sanat anlayışının yanında günümüz reklamcılığının isteklerine de cevap verebilecek bir eğitim verilmektedir. Grafik bölümü öğrencileri grafik eğitim atölyelerinin yanında desen, özgün baskı ve fotoğraf atölyelerinden de yararlanırlar. 2009 yılında açılmış olan Güven Dinçer Kütüphanesi zengin içeriğiyle öğrencilere hizmet vermektedir. Öğrencilerin de yılsonu ve atölye sergileri açabildiği sanat galerisinde belirli periyodlarda sergiler düzenlenmektedir. Sınıflar ortalama 15 kişidir.

  Bölüm mezunları grafik tasarım konusunda yetişmiş olarak grafik ve reklam sektöründe çalışabilecekleri gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarda tasarımcı olarak görev yapabilmektedir. İstekli öğrenciler eğitimlerine devam ederek akademik kariyer yapabilmektedirler.

  Misyon

  Bilgi çağında kendi çevresini ve çağını çözümleyip sentez yapabilen, kendi disiplinine ait ve başka sanat disipliniyle donanarak teknik ve estetik yönden çağdaş grafik tasarımlar üretebilen grafik tasarımcı yetiştirme amacındadır.

  Vizyon

  Çağdaş niteliklere sahip, grafik sanatlar alanında Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler konusunda öğrencilerini bilinçlendirerek onları, iletişim stratejileri geliştirebilen, her türlü görsel tasarım problemini çözebilen, araştırmacı, kültürlü, yetenekli grafik tasarımcılar olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

   

  Akademik Personel

  Dr. Öğr. Üyesi Serkan VURAL 
  Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı
  E-Posta: vserkan@karatekin.edu.tr 
  Dahili: 2311
  Dr. Öğr. Üyesi Seçil ERMİŞ İPEK
  E-Posta: secil@karatekin.edu.tr 
  Dahili: 2416
  Öğr. Gör. Rasim SARIKAYA 
  E-Posta: rasimsarikaya@karatekin.edu.tr 
  Dahili: 2323
  Arş. Gör. Oğuz BALAS 
  E-Posta: oguzbalas@karatekin.edu.tr 
  Dahili: 2005
  Arş. Gör. Fatma Feride SEZER 
  E-Posta: feridesezer@karatekin.edu.tr 
  Dahili: 2118
  Arş. Gör. Mustafa Semih ŞİŞMAN
  E-Posta: msisman@karatekin.edu.tr 
  Dahili:
  Arş. Gör. Burak KALELİ
  E-Posta: burakkaleli@karatekin.edu.tr 
  Dahili:

  Başa Dön