• Grafik Tasarımı Bölümü`nden IMOGA, Grafik Ürünler Sergisi ve İstanbul Bienali Gezisi

    Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri Arş. Gör. Fatma Feride Sezer ve Arş. Gör. Oğuz Balas ile birlikte 08.11.2019 tarihinde İstanbul’ a teknik ve sanatsal içerikli bir gezi düzenlenmiştir. Gezinin ilk durağı Libadiye’ de bulunan, sanatçı ve akademisyen Süleyman Saim Tekcan tarafından kurulan Türkiye’nin İlk Çağdaş Özgün Baskı Resim Müzesi IMOGA idi. IMOGA ziyareti esnasında öğrencilerimize sanatçı Eyüp Cihan Ferah müzenin kuruluşu, özgünbaskı ve heykel atölyeleri, müze koleksiyonunda bulunan eserler ve müzede gerçekleştirilen faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdi.

    Gezinin diğer bir durağı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında gerçekleştirilen, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından düzenlenen 38. Grafik Ürünler Sergisi idi. Tüm Türkiye’den grafik tasarımcılar ve grafik tasarımı bölümü öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu jürisi değerlendirmesi sonucu seçilen grafik ürünler öğrencilerimiz tarafından ilgiyle incelendi.

    Gezinin son durağı bu seneki teması Yedinci Kıta olan 16. İstanbul Bienali idi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde bulunan tüm dünyadan farklı disiplinlerde tüm dünyada yaşanan çevre problemleri hakkında çalışan sanatçıların eserlerinin bulunduğu sergi ilgiyle gezilmiştir.

    Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız